Skip Navigation Links
Gumus-Suv

Hatay Spor Camiası ile Buluşan Başkan Seyfi Dingil; ?MARKA OLACAĞIZ?

Türkiye Futbol Federasyonun, iki yılda bir futbol antrenörlerine yönelik düzenlediği ?2014 Bölgesel gelişim Semineri? İskenderun?da da yapıldı.

Spor   A+a-

 

    İlimizde bulunan futbol antrenörlerine yönelik gerçekleştirilen seminer yakın tarihte hayatını kaybeden Bekir İnan ve Oktay Çağlar adı altında yapıldı. Seminere katılan İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, İskenderun’da kuracağı yeni spor kompleksleri ile kentimizi sporda marka kent yapacağının altını çizdi.

    “Yeni Tesisler Açacağız”

    İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda gerçekleştirilen “2014 Bölgesel Gelişim Semineri” TÜFAD Hatay Şubesinin ev sahipliğinde yapıldı. Törenin açılış konuşmasını yapan TÜFAD Hatay Şube Başkanı Yaşar Düzen, dernek olarak her geçen gün aratarak çoğaldıklarını söylerken, dernek olarak eğitici ve öğretici davranışlar içerisinde hareket ettiklerinden söz etti. Daha spora destek olan İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil’e plaket takdim edilirken, burada küçük bir konuşma yaparak, “Spor adamı Bekir İnan ve Oktay Çağlar hocalarımızın adını kentimiz yaşatmak isterim” dedi. İskenderun’un sportif alanda çok iyi bir noktaya getirmek adına gerekli girişimlerde bulunacağının da altını çizen Belediye Başkanı Dingil, “İskenderun’da yeni yapacağımız spor kompleksleri ile spor alanında marka kent yapma hedefi içerisindeyim. Buradaki insanlarımızdan yararlanıp, yeni tesisler açacağız. Kişisel çıkarları bir tarafa bırakıp İskenderun ve Hatay’ın spor alanında bir yerlere gelmesi için birlikte hareket etmeliyiz” diye konuştu.

       “Kararlıyız”

    TÜFAD Onursal Başkanı Hakkı Levent Yılmaz’a da plaket verilirken Yılmaz, “Spor’a ve sporcuya önem veren bir başkanımız var. Bundan sonraki süreçte spor alanındaki başarımızda Seyfi Başkanımızın imzası olacaktır. Tüm spor branşlarında sporun daha iyi bir noktaya gelemsi noktasında gerek TÜFAD gerekse İskenderun Belediyesinin her zaman için yanında olacağız. Özellikle de kentimizin takımı olan K.İskenderunspor’u üst liglere çıkarmada kararlıyız. Bu noktada da Seyfi Başkanımızın hedefi var bunu görüyorum” derken, futbol antrenörlerini de Belediye Başkanı Seyfi Dingil’in yanında olamaya davet etti. Seminerde ayrıca Hatay ASKF Genel Başkan Yardımcı Ayhan Dik, rahmetli Oktay Çağlar ve Bekir İnan’ın eşlerine plaket takdim edildi. İskenderun Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Ali Arıkoğlu’da katıldığı seminerde, futbol antrenörlerine TFF Eğitmeni Osman Öngen “Futbolda fair play ve etik değerler” ve “Genç Futbolcu Eğitimi” konulu sunum yaptı. Ardından da TÜFAD Eğitmeni Halis Özipek “Antrenman Bilgisi (Birim Antrenman-Fıtness)” konusunda sunum yaptı. Türk futbolunda adından söz ettiren Teknik Direktör Samet Aybaba” da futbol adına önemli bilgiler sundu.

 


 
Hatay Spor Camiası ile Buluşan Başkan Seyfi Dingil;    ?MARKA OLACAĞIZ? videosunu izlemek için tıklayın.
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
bastug ailesi
bastug ailesi
son gelişmeler
öne çıkanlar