Skip Navigation Links

İnşallah Sağ Duyu Kazanır

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İskenderun Belediye Başkan Adayı İbrahim Gül?e Alevi cemaatinden tam destek geldi.

Politika   A+a-

 

    İskenderun Alevi Kültürünü Araştırma Derneğini (AKAD) ziyaret eden MHP İskenderun Belediye Başkan Adayı İbrahim Gül, siyasetin artık normale dönmesi gerektiğinie dikkat çekerken AKAD Başkanı Nihat Yanmış ise artık memlekette sağduyunun hakim olması gerektiğinieişaret etti.

    “Sağduyu ile Bulunmuş Olduğumuz Çıkmaza Son Verelim”

    MHP heyetini ağırlamaktan ötürü duyduğu memnuniyeti dile getiren AKAD Başkanı Nihat Yenmiş, temennilerinin sağduyunun kazanması olduğunu ifade etti. Bundan sonra ki süreçte sağduyunun hâkim olması gerektiğine vurgu yapan Nihat Yenmiş; “İnşallah memleketimiz de sağduyu kazanır. İnşallah bundan sonra memleketimizde içerisinden geçtiğimiz karanlık günleri bir daha görmeyiz. Bizler memleketimiz de birlik, beraberlik içerisinde ötekileştirilmemiş insanlarla birlikte yaşamak istiyoruz. Burada yaşayan her insanın bir değer olduğuna inanıyoruz. Bu inanç çerçevesinde tüm kardeşlerimizin sandık başına gider iken ellerini vicdanına koyarak ne gerekiyorsa onu yapacaklarına inancımız tam. İnşallah bundan sonra sağduyu hâkim olur ve bulunmuş olduğumuz çıkmaza son veririz” dedi.

    “Ayrıştırıcı Zihniyet Kötü Yola Sürüklüyor!”

    AKAD Başkanı Nihat Yenmiş’ in ardından söz alan MHP İskenderun Belediye Başkan Adayı İbrahim Gül, Türkiye’de ayrıştırıcı bir zihniyetin siyaseti kötü yola sürüklediğine dikkat çekti. Siyasetin artık normale dönmesi gerektiğini belirten İbrahim Gül; “Türkiye’de ayrıştırıcı bir zihniyet maalesef siyaseti kötü yola sürüklemektedir. Uzlaştırması, birleştirmesi gereken yetki sahibi insanlar milletimizi maalesef ki kine teşvik etmektedirler. İşte bu kötü düşünce sırf iktidarı ellerinde muhafaza etmek için çeşitli yollar denediler. Ben inanıyorum ki 30 Martta bu gidişat son bulacak. Ve bu dili kullanan siyasetçiler sandığın dibine çakılıp kötü emelleri olan siyasetçiler de ders alacaktır. Siyaset artık normale dönmelidir. Herkese eşit mesafede duran herkese hizmet üretmekten başka bir gayesi olmayan ve insanlara siyasi çalışmalarını anlattığında hizmet yarışında ne kadar başarılı siyasetçilerin bir araya geldiğini gösterebilmektir önemli olan. Kimsenin etnik kökeni konuşulmadan insanlara ne yapacakları anlatılmalıdır. Yoksa siyaset normal güzergâha girmeyecektir. Siyaseti doğru kulvara geçirebilmek adına mücadele içerisinde olmalıyız” şeklinde konuştu.

 


İnşallah Sağ Duyu Kazanır videosunu izlemek için tıklayın.
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
Narin Restaurant 
son gelişmeler
öne çıkanlar