Skip Navigation Links

Çanakkale Destanı

Bu boyama kitabında o tarihi anı çocukların boyayarak yaşayacaklarını göreceksiniz

Çanakkale Destanı

Eğitim   A+a-

Kelimelerin kifayetsiz kaldığı Çanakkale Savaşları Türk Milleti’nin dünyanın en güçlü devletlerine karşı, Kurmay Yarbay Mustafa Kemal’in önderliğinde insanüstü direnmesi ile kazanılan bir savunma destanıdır.
Sekiz buçuk ay süren bu savaşta Boğaz’ın iki yakası âdeta cehenneme dönüşmüş, yarım milyona yakın can kaybı olmuştur. Birinci Dünya Savaşında İtilaf Devletleri ile Osmanlı Ordusu arasında cereyan eden dünyanın en büyük savaşlarından biri olan Çanakkale Savaşı’nda yüz binlerce kayıp anısına yapılan anıtlar ve düzenlenen şehitlikler savaşın acılarını hatırlatmasının yanı sıra tarihin muhteşem zaferlerinden birini gözler önüne sermektedir.
Bu boyama kitabında o tarihi anı çocukların boyayarak yaşayacaklarını göreceksiniz.
Geçmişten aldığımız milli ve “folklorik” değerlerin gelecek nesillere aktarılması, neslimizin dününü ve bugününü daha iyi anlamasını sağlayacaktır. Çanakkale Savaşlarının merkezi olan, insanoğlunun tüylerini ürperten, tarifsiz bir duygu yoğunluğunun içine sürükleyen ve bu vatanın evlâdı her kişinin o havayı soluyarak öğrenmesi gereken bir destanın yazıldığı Gelibolu Yarımadası tarihi milli parkında kalan anıt ve şehitliklerin olduğu ve bulunduğu bu boyama kitabı Çanakkale’yi ve manasını daha iyi tanımamızı sağlayacaktır…
Kaan Metin Çelik
 
 
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
Mazi Ocakbasi
son gelişmeler
gazete manşetleri
öne çıkanlar