Skip Navigation Links
 

Arsuz'da Rekreasyonel Balıkçılık Festivali Hazırlıkları...

Arsuz'da Rekreasyonel Balıkçılık Festivali'nin bir benzerini düzenlenmek için profesyonel ve geniş bir ekiple çalışma başlatıldı.

Arsuz'da Rekreasyonel Balıkçılık Festivali Hazırlıkları...

Arsuz   A+a-

 Festivallerin şehri olarak bilinen Arzumuz da önümüzdeki yıl için Bodrum'da ve Alaçatı'da her yıl düzenlenmekte olan uluslararası düzeydeki Rekreasyonel Balıkçılık Festivali'nin bir benzerini düzenlenmek için profesyonel  ve geniş bir ekiple çalışma başlatıldı.

Kaymakamlığın başını çektiği çalışmanın içerisinde İskenderun Teknik Üniversitesi, Arsuz Belediyesi, Büyükşehir Belediyesi, Deniz Ticaret Odası,  Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Arsuz Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü , çeşitli kurum ve kuruluşlar dan memurlar ve gönüllüler de yer alıyor.

 Uluslar arası düzeyde olması planlanan festivalde belli standartlar da yakalanacak balığın, ölmeden denize bırakılması, bu sayede çeşitli sosyal mesajlarında verilmesi hedefleniyor. Yoğun bir katılımla Hazırlık çalışmaları başlatılan festival için  Yattım Burnunu Olta Balıkçılığı Gönüllüleri ve daha başka yerlerde bu festivallere katılmış müdavimleri, bölgemizde böyle bir yarışmanın düzenlenmesinin kendileri için çok heyecan verici ve çok önemli olduğunu ifade ederken ilkine Kaymakamlığın önayak olmasının ardından belki daha sonraki yıllarda bunu düzenlemek isteyecek birden çok organizasyon hayatının çıkabileceğine, çok ilgi gören bir faaliyet olduğunu ifade ettiler. Başta Kaymakamımız Musa SARI  olmak üzere emeği geçen herkese katkı sunan herkese teşekkürlerini sunduklarını ifade ettiler.
 
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
SEM USTA
 
son gelişmeler
gazete manşetleri
öne çıkanlar