Skip Navigation Links
 

KOSGEB il Müdürü Çevik, İTSO’da Hibe ve Desteklerle ilgili bilgiler verdi

KOSGEB Hatay İl Müdürlüğü görevine getirilen Hayrettin Çevik, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası’na nezaket ziyaretinde bulunarak,

KOSGEB il Müdürü  Çevik, İTSO’da Hibe ve Desteklerle ilgili bilgiler verdi

Ekonomi   A+a-

 işletmelere yönelik verilecek olan hibe ve desteklerle ilgili bilgiler verdi.
Hatay genelinde KOSGEB’e başvuran 66 ayrı firmanın projelerinin değerlendirileceğini belirten KOSGEB Hatay İl Müdürü Hayrettin Çevik, “İl genelinde 66 adet ön elemeyi geçen firmalara yönelik sunumlar yapılacak ve İskenderun Teknik Üniversitesinde bizim belirleyeceğimiz üyeler, bu projeleri değerlendirecek. Projeleri onaylanan firmalarımıza 300 Bin TL Hibe ve 700 bin lira faizsiz kredi imkanı sağlanacaktır. Burada amaç, KOSGEB’in girişimcileri yatırıma teşvik etmektir. Firmalara yönelik kriterler belirlendi. Türkiye genelinde firmalara yönelik 500 milyon liralık bir bütçe yer almaktadır. Bu bütçeden Hataylı girişimcilerimizin de faydalanmalarını bekliyoruz” dedi.
 
Ziyaretten ötürü memnuniyetini dile getiren İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz ise; KOSGEB Hatay İl Müdürü Hayrettin Çevik’e yeni görevinde başarılar dileyerek; “Hatay genelinde firmalara yönelik verilecek olan hibe ve faizsiz kredilerden şehrimizde bulunan firmaların da faydalanacak olması, yeni yatırımlara, yeni iş ve istihdamın artmasına neden olacaktır.
 
Burada firmalarımızın belirlenen kriterlere göre proje hazırlamaları istenmektedir. Özellikle makine, ekipman ve üretime dayalı firmalara yönelik verilecek olan hibe ve kredilerin belirlenmesinde şartları uyan işletmelerimiz için önemli bir kaynak olduğunu belirtmek isterim” şeklinde değerlendirmede bulundu. KOSGEB Hatay İl Müdürü Hayrettin Çevik’in ziyaretinde, İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, İTSO Meclis Başkanı Servet Ugutmen, İTSO Genel sekreteri Figen Gül Dönmez, HBB KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitmeni Serdar Vayisoğlu ve HBB Basın müdürü Yüksel Coşkun da yer aldılar.
 
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
 
Mazi Ocakbasi
 
son gelişmeler
senol ticaret
 
gazete manşetleri
öne çıkanlar