Skip Navigation Links
 

Öğrenci Servis Araçları Denetleniyor

Hatay Büyükşehir Belediyesi 3. Bölge Zabıta ekipleri, yaptıkları uygulamayla öğrenci servis araçlarını denetledi.

Öğrenci Servis Araçları Denetleniyor

Gündem   A+a-

 
Hatay Büyükşehir Belediyesi 3. Bölge Zabıta ekipleri, yaptıkları uygulamayla öğrenci servis araçlarını denetledi.
 
Trafik Kanunu, Okul Servis Araçları Hizmet Yönetmeliği ve Belediye Zabıta Yönetmeliği Hükümleri çerçevesinde denetimlerini yürüten Büyükşehir Belediye Zabıta Dairesi Başkanlığına bağlı ekipler 2017-18 eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte okul servis araçlarına yönelik denetimlerine hız kazandırdı
 
Hatay Valiliği’nin " Talimatları" ve İskenderun Kaymakamlığı’nın "Olur" yla denetimlerde Jandarma ve Emniyet Trafik Şube ekipleri de yer alıyor. Bu sabah itibariyle Sarıseki Jandarma Karakolu önünde başlayan denetimlerde Güzergâh İzin Belgesi, Psikoteknik Belgesi, Ehliyet, Oda Kaydı, Araç Uygunluk Belgesi gibi hususlar kontrol edilmeye başlandı. Denetimlerde okul servis araçlarının teknik donanımlarının yanı sıra öğrencilerin ayakta yolculuk yapmaması, emniyet kemerlerinin takılı şekilde ulaşımın sağlanması, okul öncesi ve ilköğretim öğrencilerini taşıyan araçlarda rehber personelin bulunuyor olması gibi kriterlere dikkat ediliyor.
 
3.Bölge Zabıta Müdürlüğü yetkilileri denetimlerin sabah okul gelişleri ve akşam dönüşleri sırasında yapılacağını ve bu uygulamanın yıl boyunca süreceğini belirterek kurallara uymayanlara veya eksikliklerini  gidermeyenlere idari para cezası uygulanacağı bilgisini verdiler. Yetkililer denetimlerin dışında velilere seslenerek "Fazla ücret alınması, şoförlerin uygunsuz davranışları, araç eksiklikleri gibi konulardaki şikayetlerini "Alo 153” numaralı veya zabıta daire yetkililerine iletebileceklerini vurguladılar.


Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
 
Mazi Ocakbasi
 
son gelişmeler
senol ticaret
 
gazete manşetleri
öne çıkanlar