Skip Navigation Links
 

Toki Projesinde Bloklar Hızla Yükseliyor

İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, TOKİ projesinde blokların hızla yükseldiğini belirtti.

Toki Projesinde Bloklar Hızla Yükseliyor

Gündem   A+a-

 Belediye Başkanı Seyfi Dingil, İskenderun’da projelerin hızla hayata geçtiğini söyledi.

YENİ BİR YAŞAM ALANI 

İskenderun’da 1.055 konutluk yeni bir yaşam alanın inşa edildiğini belirten İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil,”Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Gültepe’nin üst kısmında Düğünyurdu Mahallesi’nde 1.etabı 1.055 konuttan oluşan yeni bir yerleşim yeri inşa ediliyor. Projede konutların yanı sıra okullar, parklar ve çocuk oyun alanları gibi sosyal donatılarla tüm yaşam standartlarının sağlanmasını öngören yapılar yer alıyor” dedi.

PROJE HIZLA DEVAM EDİYOR

Belediye Başkanı Seyfi Dingil,”yapılan ihale kapsamında ilk etapta 1.055 konut ile birlikte 1 cami, 24 derslikli ilköğretim okulu ve 24 derslikli lise inşaatları ile altyapı ve çevre düzenlemesi işi yer alıyor.
 
Farklı metrekarelerde ve yüksekliklerde 2+1 ve 3+1 konuttan oluşan projede otopark da yer alıyor. Tasarımda peyzaj alanları ile araç-yaya yolu kurgusu, vatandaşların geleneksel semt kültürünü koruyabilecekleri bir yaklaşımla ele alınan proje hızla ilerliyor. Projenin başlamasında destek olan hükümetimize, bakanlarımıza, milletvekillerimize İskenderun halkı adına teşekkür ediyoruz” diye konuştu.
 
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Toplam (1) adet yorum var.
Osman 13 Haziran 2017 Salı
Bu konutlar ile emeklilerede konut yapılacak biliyorum 2 nci etap emekliler için mi.2 etap inşaatına tahmini nezaman başlanır acaba
Mazi Ocakbasi
 
 
Turhan Home Center
carls jr
son gelişmeler
SEM USTA
senol ticaret
 
gazete manşetleri
öne çıkanlar