Skip Navigation Links
 

Bakan Soylu: Bu Ülkede Bir Daha PKK’nın Adını Kimse Anmayacak

250 yıl önce bugünkü hizmetleri Osmanlı’ya yaptırmadılar ama bugün biz yapıyoruz ve bütün dünyaya ay yıldızlı bayrağımızı dalgalandırıyoruz

Bakan Soylu: Bu Ülkede Bir Daha PKK’nın Adını Kimse AnmayacakWeb
TV

Gündem   A+a-

 1961 ve 1982 anayasaları bu milletin ızdırabı üzerine kurulmuş anayasalardır

Adana üzerinden Hatay’a gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Hatay’ın ilçelerini tek tek gezerek açık hava toplantılarında halka seslendi. AK Parti İskenderun ilçe teşkilatı önünde seçim otobüsü üzerinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'ın selamlarını halka ileten Bakan Soylu, “Uzun yollardan geliyoruz. Dün Diyarbakır’daydık, dün Kulp’taydık, dün Hani’deydik, dün Silvan’daydık, bir gün önce Erciş’teydik, Van’daydık, Siirt’teydik, Hakkâri’deydik, Yüksekova’daydık. Size bun sadece şunun için söylüyorum. Bilesiniz İskenderunlular, burada ay yıldızlı bayrak nasıl gelincik tarlasıysa, bu saydığım yerlerde de ay yıldızlı bayraklarla size selam, size selam getirdim.” dedi.
 
Bakan Soylu: ‘250 yıl önce bugünkü hizmetleri Osmanlı’ya yaptırmadılar ama bugün biz yapıyoruz ve bütün dünyaya ay yıldızlı bayrağımızı dalgalandırıyoruz’
 
80 darbesinden, 28 Şubat’tan artık yorulduk diyen Bakan Soylu, “Bu ülke de 28 Nisan E bildirisinden yorulduk. Bu ülkede gezi olaylarından yorulduk. 17-25 Aralık darbesinden yorulduk. 6-7 Ekim olaylarından yorulduk. 15 Temmuz’dan yorulduk artık, yorulduk, yorulduk. Gezi olaylarından bir gün öncesini de hatırlıyoruz. Bu ülkede yüz milyar dolarlık yatırım yapılmıştı. Herkes umutluydu. Bir taraftan barajlar, bir taraftan şehir hastaneleri, bir taraftan yüksek hızlı trenler, bir taraftan evet üçüncü boğaz köprüsü. Nedir üçüncü boğaz köprüsü? İpek yolunun şahikası. Üzerinden ilk kez Asya ile Avrupa’yı birleştirirken demiryolu geçecekti. Niçin yapıyoruz biz Marmarayı?  Niçin yapıyoruz? Yüksek hızlı trenleri. Niçin? Ey İskenderunlular derdimiz var. 250 yıl önce biz bunları yapmak istedik. Süveyş Kanalını yapmak istedik. 250 yıl önce Don-Volga arasını da yapmak istedik.  Türkiye’ye yaptırmadılar. Osmanlı’ya yaptırmadılar. Bugün yapıyoruz ki, dün bize beceremezsiniz diyenlere, dün bize yapamazsınız, dün bize gerçekleştiremezsiniz diyenlere ‘Evet’ biz beceririz, biz yaparız, biz gerçekleştirebiliriz diye, bütün dünyaya ay yıldızlı bayrağımızı dalgalandırıyoruz.” dedi.
 

Bakan Soylu: ‘Bu ülkede bir daha PKK’nın adını kimse anmayacak’

 
Konuşmasında HDP’ye de yüklenen Bakan Soylu, “Yüzde 10’un üzerine çıkınca PKK onun sözcüleri ne dediler? ‘TC’yi tükürüğümüzle boğarız’ dediler. Hatırlıyor musunuz? Hiçbir şey söylemenize gerek yok. Bu milletin iradesiyle Devlet gereğini yaptı. Bunu söyleyen şimdi nerede biliyor musunuz? Kodeste kodeste. Onu söyleyen kodeste. Bu milletin birliğine, bu milletin kardeşliğine, bu milletin beraberliğine, nifak sokmak isteyen, fitne tohumu ekmek isteyen, kim varsa, bilsin ki gereği bu ülkede yerine getiriliyor ve getirilecek. Bu kadar basit. 20 yılı aşkındır girilmedik yere girdik. Her türlü tedbirimizi alıyoruz. Ve onlara tarihinin en büyük acılarını tattırıyoruz hiç merak etmeyin. Ve yine söyleyim. Ne dağlarda, ne de şehirde, arkadaşlarımız her gün ama her dakika enselerinde. Bizim evlatlarımız var ya bizim evlatlarımız. Bizim evlatlar aslanlar gibi kovalıyor. Onlarda fare gibi kaçıyor, fare gibi kaçıyor. Hiç merak etmeyin. Hiç merak etmeyin bu büyük mücadele devem edecek. Topyekün. Daha yeni başladığımızı söyleyeyim. Bu ülkede bir daha PKK’nın adını kimse anmayacak, anmayacak. İster DEAŞ olsun, ister FETÖ olsun topu gelsin bize İskenderun yeter.” dedi.
Geçtiğimiz günlerde Lice’de olduğun ifade eden Bakan Soylu, “Gecenin saat 11:00’inde atladım Diyarbakır’a gittim. Orda operasyon yürüyordu. Ve hala operasyonlar devam ediyor. Bizim evlatlarımız yürütüyorlar. Orada o hafta içerisinde yaklaşık 60 teröristi etkisiz hale getirdiler. Bizim evlatlarımız sığınak sığınak her yere girdiler.” dedi.
 

Bakan Soylu: ‘1961 ve 1982 anayasaları bu milletin ızdırabı üzerine kurulmuş anayasalardır’

1961 anayasası ve 1982 anayasasının bu milletin ızdırabı üzerine kurulmuş anayasalar olduğunu söyleyen Bakan Soylu, “Bu anayasalar bizim milletin değerlerini, geleneklerini, medeniyetini taşımıyor. Bizi birlikten beraberlikten ayırmak için elinden gelen her şeyi yapıyor. Bu anayasalar hayırsız anayasalardır hayırsız. Ve hayırsız anayasa olduğu gibi de 16 Nisan’da da inşallah gereğini milletimiz yerine getirecektir. Ne yaparlarsa yapsınlar, bu ezanlar ve şu ay yıldızlı bayrak, bizim memleketimizde ebediyen olacaktır ve semayla buluşacaktır. Biz eksik kalsak bile, onun sahibi var Allah’tır, Allah’tır, Allah’tır.” dedi.
Konuşmasının sonunda İskenderunlulara seslenen Bakan Soylu, 16 Nisan’da bu oyunları bozacak mısınız sorusuna İskenderunlular da hep bir ağızdan ‘Evet’ diyerek Bakan Soylu’yu alkışlar ile uğurladılar.
 
Daha sonra Bakan Soylu seçim otobüsüyle İskenderun’dan ayrılarak, Belen ilçesine doğru yola çıktı.
Bakan Soylu’nun Hatay programı kapsamında AK Parti İskenderun ilçe teşkilatı önünde gerçekleştirilen mitinge, AK Parti Hatay Milletvekilleri Orhan Karasayar, Adem Yeşildal, Mehmet Öntürk, Hacı Bayram Türkoğlu, Eski Milletvekili Mehmet Soydan, İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, AK Parti İl Başkanı Ahmet Atıç, İlçe Başkanı Ayhan Bodur ile partililerin yanı sıra vatandaşlar katıldı.
 
 
Bakan Soylu: Bu Ülkede Bir Daha PKK’nın Adını Kimse Anmayacak videosunu izlemek için tıklayın.
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
 
zafer lisesi
son gelişmeler
SEM USTA
senol ticaret
 
gazete manşetleri
öne çıkanlar