Skip Navigation Links
 

“Halkımız Cumhuriyet Rejimi’nden Vazgeçmeyecektir’’

Cumhuriyet Halk Partisi İlçe örgütü Referandum çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

“Halkımız Cumhuriyet Rejimi’nden Vazgeçmeyecektir’’

Gündem   A+a-

 
CHP İskenderun İlçe Teşkilatı:

“Halkımız Cumhuriyet Rejimi’nden Vazgeçmeyecektir’’

Cumhuriyet Halk Partisi İlçe örgütü Referandum çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

CHP Parti Meclisi(PM) ve Hatay Milletvekili Mevlüt Dudu, ilçe Başkanı Yusuf Mansuroğlu, yöneticiler, kadın ve gençlik kolları üyeleri, Akarca, Bekbele ve Çınarlı Mahallelerinde vatandaşlarla yüzyüze görüşerek, neden ‘Hayır’ denmesi gerektiğini anlattılar.
İlçe Başkanı Yusuf Mansuroğlu, Referandum konusunda vatandaşların bilinçlenmesi noktasında çalışmasını aralıksız sürdürdüklerini ifade ederek, ‘’aldığımız olumlu tepkiler bizleri umutlandırıyor. 16 Nisan’da sandıklardan ‘Hayır’ sesi fazla çıkacaktır. Buna yürekten inanıyorum. “dedi.

PM Üyesi ve Hatay Milletvekili Mevlüt Dudu, Hatay’da çalmadık kapı bırakmayacaklarını belirterek, vatandaşlara hitaben yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Bu ülke 94 yıl önce toplumun her kesiminin mutabakatı ile uzlaşarak Kurtuluş Savaşını vererek  Cumhuriyet’i  kurdu. Bugün halkın yarısından fazlasının karşı olduğu bir Anayasa ile yönetilemez. Dayatma kültürü, tehdit ve baskı unsurları ile insanlarımızı yıldıramayacaksınız. İnanıyorum ki halkımız referandum da diktatörlüğü değil Cumhuriyet Rejimi’ne ve Parlamenter Sisteme yeniden olumlu oy verecektir. “

Bu arada, ilçe örgütüne bağlı kadın ve gençlik kolları adı geçen mahallelerde yaptıkları çalışmalarda ev ev dolaşarak, vatandaşlarla yüzyüze görüştüler. Parti broşürlerinin de dağıtıldığı çalışmaların, sabah erken saatlerden gece geç saatlere kadar süreceği ifade edildi.
 
 
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
 
zafer lisesi
son gelişmeler
SEM USTA
senol ticaret
 
gazete manşetleri
öne çıkanlar