Skip Navigation Links
 

Ak Parti'de Referandum Bilgilendirme Toplantısı

16 Nisan’da yapılacak referandum için AK Parti seçim çalışmalarını sürdürüyor. Referandumdan ‘EVET’ kararının çıkmasıyla birlikte Türkiye’de

Ak Parti'de Referandum Bilgilendirme Toplantısı

Gündem   A+a-

 
  - 16 Nisan’da yapılacak referandum için AK Parti seçim çalışmalarını sürdürüyor. Referandumdan ‘EVET’ kararının çıkmasıyla birlikte Türkiye’de sistem değişikliğine gidilecek.  Hatay’ın İskenderun ilçesinde AK Parti ilçe teşkilatında Milletvekillerinin de katılımıyla yeni anayasa, Türk tipi başkanlık sistemi için referandum çalışmaları bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.
TBMM İdare Amiri AK Parti Hatay Milletvekili Orhan Karasayar, ‘Kalıcı istikrar için, milletin iradesinin yönetime yansıması için son noktayı 16 Nisan’da koyacağız” diyerek güçlü Türkiye’yi hak ettiği yere getireceğiz dedi.
 
 TBMM İdare Amiri AK Parti Hatay Milletvekili Orhan Karasayar, “Birilerinin oyalamasıyla birilerinin kurduğu tezgahlarla, birilerinin kurduğu düzenlerle, oyalanacak vaktimiz yok. Çünkü onlar yapacakları her şeyi yaptılar ve son noktaya geldiler. FETÖ’sü de, PKK’sı da, PYD’si de, DHKPC’si de, DEAŞ’ı da ve bunların dışarıdaki destekçileri de artık son noktadalar. Bunların geldiği noktadan tekrar ümitlerini kabartmayacağız. İşte bunun için, kalıcı istikrar için, bu milletin iradesinin yönetime yansıması için son noktayı inşallah 16 Nisan’da koyacağız. Bizim burada yapmış olduğumuz, tüm yetkiyi vatandaşa vermişiz. Milletin hakkı olan yetkiyi, yönetimi, denetlemeyi vatandaşa vermişiz. Niye milletten rahatsız oluyorsunuz? Bu millet size ne yaptı? Bu milletin hakkını, bu milletin ülkesini, kendi geleceğini, temin etme belirleme hakkı yok mu? Hani siz halkçı partiydiniz? Hani siz milletin hizmetinde olmanın mücadelesini veriyordunuz. Yani söylediklerinde anlattıklarında milletimiz adına,ülkemiz adına tutarlı, faydalı hiçbir şey yok. “ dedi.
 
 
  - AK Parti Hatay Milletvekili Karasayar: ‘Kalıcı istikrar ve millet iradesinin yönetime yansıması için son noktayı 16 Nisan’da koyacağız’
 
Milletvekili Karasayar, “ABD başkanlık sisteminden de diğer ülkelerin uygulamalarından da, ülkemiz için, milletimiz için, sizler için, daha faydalı bir anayasa teklifi ortaya koyduk. Allah’a şükür ülkemiz büyüyor. Bu zor şartlarda bu halde olan ekonomimiz, bu zor şartlarda dünyanın en büyük projelerine en büyük yatırımlarını yapan ülkemiz. Düşünün Suriye sorunu çözmüşünüz, PKK’yı çözmüşünüz, FETÖ problemlerini çözmüşünüz. Dışarıdaki dış güçlerin ülkemize etkisini ortadan kaldırmışınız.” diyerek bu ülkeyi kimsenin tutamayacağını söyledi.
AK Parti Hatay Milletvekili Adem Yeşildal, “17-25 Aralık ihanetini yaptılar, nihayetinde 15 Temmuz’u gördük ve hep beraber millet olarak yan yana durup bunu engelledik” diyerek Allah’ın yardımı ve milletin hayır duasıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte tüm engelleri aşarak bugünlere gelindiğini söyledi.
 
 
  - AK Parti Hatay Milletvekili Yeşildal: ‘Milletimiz ve Cumhurbaşkanımız Erdoğan ile birlikte tüm engelleri aşarak bu günlere geldik’
 
Milletvekili Yeşildal, “Bu ülke milletiyle ve lideriyle birlikte omuz omuza verip ne zaman güçlendiyse, ne zaman ayağa katlıysa, ne zaman kamburlarını atıp, prangalarını sökmeye kalktıysa önümüze sürekli engeller setler çekmeye çalıştılar. Ayağımıza çelme takmaya çalıştılar. Ama milletimizle birlikte başta Allah’ın yardımıyla, milletimizin hayır duasıyla liderimizle birlikte bu engelleri aşarak bugünlere geldik. Kolay olmadı ya bir yandan ülkeyi ihmal ederken, bir yandan bulunduğunuz ateş çemberindeki coğrafyada barışın kardeşliğin insanlığın dersini verirken bir yandan da ülkeyi karıştırmak isteyen vesayetçiler ile mücadele ettik. Bu terör örgütleriyle bu terör örgütlerinin sahipleriyle Avrupa’sından Amerika’sına, bu ülkenin güçlenmesini istemeyen ne kadar illegal, legal yapılar, ülkeler varsa Türkiye’nin önünü kesmek için her daim bir ve beraber oldunuz.
Ve geldiğimiz nokta hani öyle diyorlar ya kendileri için, AK Parti için, Recep Tayyip Erdoğan için bu düzenlemeyi getiriyor diyenler var ya, onlara atfen söylüyorum bu millet, Allah hayırlı ömürler versin Recep Tayyip Erdoğan kaldığı müddetçe ve milletiyle beraber hareket ettiği müddetçe, millet onun yanındadır. Bu kadrolar da onun yanındadır.” dedi.
Hayır cephesine bu milletin çok dikkatlice bakması gerektiğini de ifade eden Milletvekili Yeşildal, “Kimlerle yol yürüdüklerini her vatandaşımızın bilmesi lazım. AK Parti ile MHP bir anayasa değişikliği hazırlamış milletin önüne getirmiş. AK Parti ile MHP bu ülkenin uçuruma gideceğini, bu ülkenin bölüneceği, cumhuriyetin tehlikeye düşeceği, bir anayasa hazırlıyor. PKK, FETÖ, DHKPC ne kadar fitne odağı varsa bunu engellemeye çalışıyor. Böyle bir saçmalık olabilir mi? Bu milletin aklıyla, bu milletin ferasetiyle dalga geçmektir. Bu millet bu yalanları yutmayacaktır.” dedi.
Gerçekleştirilen toplantıya TBMM İdare Amiri AK Parti Hatay Milletvekili Orhan Karasayar, Adem Yeşildal, İl Başkanı Ahmet Atıç, İlçe Başkanı Ayhan Bodur, İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, Meclis Üyeleri, Kadın Kolları, Gençlik Kollarının yanı sıra çok sayıda partili katıldı.
 
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
 
zafer lisesi
son gelişmeler
SEM USTA
senol ticaret
 
gazete manşetleri
öne çıkanlar