Skip Navigation Links
 

Gelir Gider Hesapları Görüşülerek Kabul Edildi

Dörtyol Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi genel kurulu yapıldı.

Gelir Gider Hesapları Görüşülerek Kabul Edildi

Dörtyol   A+a-

Sınırlı Sorumlu Dörtyol Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifinin 2016 hesap yılına ait olağan genel kurul toplantısı geçtiğimiz pazar günü yapılarak kabul edildi. 
 
Mandarin Cafe Restaurant’ta gerçekleşen olağan genel kurul toplantısına Dörtyol Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cemal Talay, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ahmet Bölükbaşı, Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Yavuz Çelebi, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Başkanları, Kooperatif üyeleri katıldı.
 
Olağan Genel Kurul Toplantısı öncesi davetliler Sınırlı Sorumlu Dörtyol Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Gün ve Yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılandılar.
 
Saat 10:30’da Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan genel kurul toplantısında Genel Kurul Başkanlık Divanı seçimi oylama yapıldı. Divanın belirlenmesinin ardından gündem maddeleri görüşmelerine geçildi.
 
Olağan genel kurulda sırasıyla 2016 yılına ait yönetim kurulu yılık çalışma raporu ve denetim raporları, Bilanço ve Gelir-Gider tabloları okundu. Okunan raporlar ve hesaplar ayrı ayrı müzakere edildi. Yönetim ve Denetim kurulları raporlar ayrı ayı görüşülerek oy çokluğuyla kabul edildi.
 
Gündemin bir diğer maddesi olan 2017 yılı tahmini bütçesi görüşüldü. Yönetim ve Denetim kurulu üyelerinin aylık ücret ile huzur hakları ve yollukları belirlendi.
 
Gündemin diğer maddeleri olarak 28 Haziran 2016 tarih, 2016/13 sayılı ve 26 Temmuz 2016 tarih, 2016/15 sayılı TESKOMB Genelgeleri kapsamında gerçekleştirilen kooperatif takibinde bulunan borçların yeniden yapılandırılması hususu görüşüldü. Kooperatif anasözleşmesinin 66. Maddesi değişikliği görüşüldü. Kooperatif ortaklarından vefat etmiş üyelerin borçlarının durumu görüşüldü. Kooperatife ait eski idare binasının kiraya veya satılması hususunda yönetim kuruluna yetki verilmesi görüşüldü. Yapılan görüşmeler oy çokluğuyla kabul edilerek oylandı.

HESAP YILI OLAĞAN GENEL KURULUNA AK PARTİ HATAY MİLLETVEKİLİ H. BAYRAM TÜRKOĞLU’DA KATILDI.

Ak Parti Hatay Milletvekili H. Bayram Türkoğlu yoğun geçen TBMM çalışmaları arasında ziyaretler kapsamında Dörtyol Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifinin Olağan Genel Kurul Toplantısına beraberinde AK Parti İlçe Başkanı Hasan Özel ve yönetim kurulu üyeleriyle katıldı.
 
Ak Parti Hatay Milletvekili H. Bayram Türkoğlu yaptığı kısa konuşmada yapılan 2016 yılına ait hesap olağan genel kurul toplantısında alınan kararların oda üyelerine ve esnaflara hayırlı olmasını temenni ederek, Dörtyol Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Gün ve yönetim kurulu üyelerine, oda üyelerine ve esnaflara yönelik yaptıkları çalışmalarda başarılar diledi.
  
 
 
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
 
Mazi Ocakbasi
 
son gelişmeler
senol ticaret
 
gazete manşetleri
öne çıkanlar