Skip Navigation Links
 

DTSO’nun 2 Projesi Onaylandı

Dörtyol Ticaret ve Sanayi Odası tarafından hazırlanan iki adet Avrupa Birliği Ur-Ge Projesi onaylandı.

DTSO’nun 2 Projesi Onaylandı

Dörtyol   A+a-

Ekonomi Bakanlığı tarafından da desteklenen projelere %75 oranında hibe verilecek.
Konu ile ilgili olarak geçtiğimiz gün Dörtyol Ticaret ve Sanayi odası Meclis Salonunda kahvaltılı bir bilgilendirme toplantısı yapıldı.
Bölgemizin iki ekonomik değeri olan Çelik ve Narenciye sektörü ile ilgili olarak hazırlanan projelerde izlenmesi gereken yol haritası hakkında bilgiler veren Native Travel sorumlusu Fatma Palabıyık yaptığı açıklamada; “İhtiyaç analizi proje dahilindeki firmaların ihracat yapabilmeleri için eksikliklerin tamamlanması amacını taşımakta. İhtiyaç analizi esnasında uzmanlarımız tek tek firmaları ziyaret ederek firmalar ile soru cevap şeklinde analizlerini yapacak. Tüm firmaların analizleri yapıldıktan sonra Ekonomi Bakanlığına bir rapor hazırlanarak Dörtyol Ticaret Odasına teslim edilecek. Ayrıca her firmanın analizi gizli tutularak sadece firmanın kendisi ile paylaşılacak. İhtiyaç analizi her iki proje için de aralık ayı ilk haftasında tamamlanması hedeflenmektedir. Yurtdışı fuar ve iş gezisi yapılabilmesi için en az 1 adet eğitim alınması gerekmektedir. Eğitimler, Dış Ticaret Egitimi, Yurtdışı Satış Pazarlama Stratejileri ve Gümrükleme gibi  alanları kapsayacak.  
İhtiyaç analizi ve eğitimler tamamlandıktan sonra yurtdışı fuarlara katılma hakkına sahip olunacak. Yurtdışı iş gezileri 10 kez yapılabilmekte. 150 bin dolar bütçesi olan bu organizasyonun % 75’I desteklenecek. 10 Kez yurtdışından alım heyeti ziyareti düzenlenecek. 100 bin dolar bütçesi olan bu organizaslyonunda aynı şekilde % 75’i destekleme alacak.” Dedi.
Özellikle yurt dışı fuarlarının her iki sektor içinde sağlıyacağı katma değer ve faydalardan bahseden Palabıyık, Dörtyol Ticaret ve Sanayi Odası üyesi olan sektör temsilcilerinin de görüş ve önerilerini aldı.  
Firma temsilcileri ile birebir de görüşmeler yapan Fatma Palabıyık, ihtiyaç analizi için önümüzdeki günlerde firmalara uzman ekipler tarafından ziyaretler gerçekleştirileceğini de ifade etti. 
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
Mazi Ocakbasi
 
 
Turhan Home Center
carls jr
son gelişmeler
SEM USTA
senol ticaret
 
gazete manşetleri
öne çıkanlar