Skip Navigation Links
 

Kentsel Dönüşüm Payas İçin Yeni Bir Milat !!!

Hatay’da kentsel dönüşümün uygulanacağı 3 ilçeden biri olan Payas’ta halkın yoğun katılım gösterdiği bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Kentsel Dönüşüm Payas İçin Yeni Bir Milat !!!Web
TV

Payas   A+a-

Sokollu Mehmet Paşa Külliyesi’nde düzenlenen bilgilendirme toplantısına Payas Kaymakamı  Hakan Kılınçkaya da katıldı.

Payas Kaymakamı Hakan Kılınçkaya da yaptığı konuşmada, Payas’ın gelişmesi, büyümesi ve geleceğe güvenle bakması konularında çalışmalarıyla göz dolduran Belediye Başkanı Bekir Altan’dan övgüyle bahsetti ve yapılacak kentsel dönüşüm çalışmasına halkın büyük destek vermesi gerektiğini söyledi.

Payas’ın Karbeyaz ve İstiklal Mahallesi’ni kapsayan geniş bir coğrafyada yapılacak kentsel dönüşümün, uzun yıllardır kangren haline gelmiş sanayi ile konutların iç içe girdiği bir bölgenin yeniden imarını sağlayacağına vurgu yapan Payas Belediye Başkanı Bekir Altan, geçmişte belediye imkanlarıyla yapılan kentsel dönüşüm çalışmalarının referans olacağını hatırlattı.

Payas’ın geçmişe dönük önemli milatları olduğunu hatırlatan Payas Belediye Başkanı Bekir Altan, Birinci milatın Sokollu Mehmet Paşa Külliyesi, İkinci Milatın İsdemir’in inşası, üçüncüsünün de Payas’ın ilçe olması olarak özetleyerek, dördüncü milatın da Payas halkı için çok önemli kentsel dönüşüm olacağını söyledi.

Payas Belediye Başkanı Bekir Altan yaptığı konuşmada, belediye başkanı seçildiği 1999 yılından bu yana kangren olmuş gecekondulaşma ile ilgili şu çarpıcı cümleyi kullandı :” Bir belediye başkanı olarak ihbar ediyorum. Payas’ın yüzde 70’i ruhsatsız ve kaçak bir  şekilde  yapılaşmış. Biz bu sorunu hakkaniyetle çözeceğiz. Daha önce yıkım yaptığımız yerlerde vatandaşın evine karşılık bir ev verdik. Yıkım zamanlarında olaylar çıkar. Payas’ta değil olay çıkması, evlerinin yıkılıp yenisinin verilmesini isteyen vatandaşlarla karşılaştık. Bu bizim için gururdur”

Kentsel Dönüşüm Payas İçin Yeni Bir Milat !!! videosunu izlemek için tıklayın.
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
Mazi Ocakbasi
 
 
Turhan Home Center
carls jr
son gelişmeler
SEM USTA
senol ticaret
 
gazete manşetleri
öne çıkanlar